جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷
 
Share/Save/Bookmark
 

​تیم دارت دختران بر بام دنیا ایستاد

تیم ملی دارت دوبل دختران کشورمان با برتری مقابل تیم قدرتمند هلند به عنوان قهرمانی جهان دست یافت و مدال طلا را برای اولین بار به ارمغان آورد.
صدای بامداد  
 در فینال دوبل دختران که در شهر کوبه ژاپن برگزار شد تیم کشورمان متشکل از "دنیز هشتبران" و "مهشاد عوض زاده" در مسابقه فینال با حساب 6 بر 5 تیم قدرتمند هلند را مغلوب کرد و ضمن ایستادن برسکوی نخست جهان، اولین مدال طلای تاریخ ورزش دارت ایران را به‌ دست آورد.

به گزارش صدای بامداد و به نقل از روابط عمومی فدراسیون انجمن‌های ورزشی،تیم دوبل دختران کشورمان با عبور از سد تیمهای هلند،سوئد،کانادا،آفریقای جنوبی ، دانمارک وایرلند به دیدار نهایی رسیده بود. با کسب این مدال طلا، نایب قهرمانی جوانان دارت ایران بدون احتساب مسابقه فینال "دنیز هشتبران" در رده‌بندی تیمی مسجل شد و تیم کشورمان با مجموع 191 امتیاز عنوان دوم جهان را برای نخستین بار کسب کرد، هلند با 256 امتیاز اول شد و ایرلند با 184 امتیاز بعد از ایران در جایگاه سوم تیمی قرار گرفت.

دنیز هشتبران در رقابت‌های انفرادی دختران باپشت سرگذاشتن تمامی رقبای خود به فینال رسیده است و با ثبت این رکورد تاریخی در آستانه کسب مدال طلا قرار دارد. او فردا (شنبه) در مسابقه فینال با نماینده ایرلند روبه‌رو می‌شود که در مرحله مقدماتی این دارت انداز را مغلوب کرده است.

در روز نخست این مسابقات "امیر علی میرزایی" در انفرادی پسران یک مدال ارزشمند برنز را برای کشورمان به ارمغان آورد.
کد مطلب: 18759