شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
 
Share/Save/Bookmark
 

​واکنش ایران به گزارش موشکی رویترز

رایزن مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، گزارش غلط و جهت‌دار رویترز درباره مذاکره حول برنامه موشکی را تکذیب کرد. همچنین بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای منتشره از سوی خبرگزاری رویترز مبنی بر آمادگی ایران برای مذاکره در خصوص جنبه هایی از برنامه دفاعی موشکی خود را به شدت تکذیب کرد.
صدای بامداد  درپی انتشار گزارشی جهت‌دار در خبرگزاری «رویترز» مبنی بر امادگی ایران برای مذاکره در زمینه برنامه موشکی خود با گروه 5+1، «علیرضا تکذیب ادعای رویترز درباره آمادگی ایران برای مذاکره حول برنامه موشکیمیر یوسفی» رایزن مطبوعاتی دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که گزارش مزبور از اساس نادرست است.

به گزارش صدای بامداد؛ دولت ایران بارها اعلام کرده که برنامه موشکی‌اش در چارچوب دفاع از خود بوده و قابل مذاکره نیست.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران ادعای خبرگزاری «رویترز» در خصوص برنامه دفاع موشکی کشور را قویا تکذیب کرد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای منتشره از سوی خبرگزاری رویترز مبنی بر آمادگی ایران برای مذاکره در خصوص جنبه هایی از برنامه دفاعی موشکی خود را به شدت تکذیب کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران بارها در مواضع علنی و دیدارهای دیپلماتیک با مقامات خارجی همانند مصاحبه ها و دیدارهای های انجام شده توسط وزیر امور خارجه در سفر اخیرشان به نیویورک، بر غیر قابل مذاکره بودن برنامه‌های دفاعی خود تاکید کرده است و آن را مغایر قطعنامه 2231  نمی داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایران برنامه های دفاعی موشکی را حق مسلم خود دانسته که قطعا در چارچوب برنامه ها‌ و راهبردهای دفاعی، متعارف و تعیین شده خود ادامه خواهد داد.

قاسمی در پایان مجددا تصریح کرد که وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر این نکته در تمامی دیدارها و گفتگوهای خصوصی همانند مصاحبه‌های‌شان با رسانه های بین المللی تاکید کرده اند.‌

دیپلمات غربی هم گزارش رویترز را تکذیب کرد

همچنین برخی رسانه‌ها نوشته‌اند که یک دیپلمات غربی در گفت‌وگو با سی‌بی‌اس نیوز در همین‌باره گفته است: ایران پیشنهادی برای مذاکره درباره برنامه موشکی خود ارائه نکرد و تنها استدلال‌های خود درباره مغایر نبودن آزمایش‌های موشکی‌اش با قطعنامه سازمان ملل را مطرح کرد. 
کد مطلب: 18766