سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲
 
Share/Save/Bookmark
 

ماهی 900 میلیون ضرر برای پرسپولیس

عضویت در سامانه هواداری به معنی اطمینان و اعتماد به مدیران فعلی باشگاه هم بود؛ چرا که آنها امانتدار این پول برای تقسیم و هزینه آن بودند.
صدای بامداد  
در وانفسای کور بودن منابع درآمدی باشگاهای بزرگ ایران، پرسپولیس و استقلال سراغ روشی ابتکاری برای کمک گرفتن از هواداران‌شان و مرتفع کردن مشکلات مالی رفتند. سامانه‌ای هواداری که هوادارانشان با عضویت در آن و پرداخت حق عضویت می‌توانستند کمک حال باشگاه باشند. 

به گزارش صدای بامداد، اتفاقا در سال اول این روش جواب داد و با این که تبلیغ آن در تلویزیون هزینه زیادی روی دست اسپانسر باشگاه‌ها گذاشت اما میزان استقبال به حدی بود که باشگاه پای آن بماند.

عضویت در سامانه هواداری به معنی اطمینان و اعتماد به مدیران فعلی باشگاه هم بود؛ چرا که آنها امانتدار این پول برای تقسیم و هزینه آن بودند. 

اخبار موثق از گردانندگان این سامانه هواداری حکایت از ریزش شدید اعضا طی روزها و هفته‌های اخیر دارد. اوج خروج پرسپولیسی‌ها از این سامانه مربوط به روزهای افشای پرونده مهدی طارمی و محرومیت باشگاه بود. 

به گفته یکی از مدیران سامانه فوق عدد این ریزش چیزی در حدود نیمی از اعضا بوده است و این عدد می‌تواند عمق فاجعه را نشان دهد. از نظر ریاضی هم به‌ صورت تقریبی عدد ضرر و زیانی که متوجه باشگاه پرسپولیس شده قابل محاسبه است. 

یش از این مدیر این سامانه گفته بود اعضای پرسپولیسی این سامانه را چیزی در حدود ۴۵۰ هزار نفر اعلام کرده بود که حتی اگر کف پرداخت ۶ هزار تومان حق عضویت ماهانه را برای آنها در نظر بگیریم ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان درآمد ماهانه برای باشگاه به ارمغان می‌آورد.

 اگر عدد ریزش را حتی کمتر از نصف یعنی ۱۵۰ هزار نفر هم در نظر بگیریم یعنی ماهانه ۹۰۰ میلیون تومان درآمد از کف پرسپولیسی‌ها پریده است. 
کد مطلب: 18788
 
مرجع : دنیای اقتصاد